1. Jaki jest koszt uczestnictwa w rekolekcjach?
Koszt uczestnictwa małżeństwa w rekolekcjach to aktualnie ok. 460 zł (w tej cenie zawarty jest nocleg, posiłki, niezbędne materiały). W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość dofinansowania, tak aby wysokość opłaty nie była przeszkodą w uczestnictwie.

2. Ja chcę jechać na rekolekcje, a mąż nie. Czy mogę przyjechać bez niego?
Nie. Rekolekcje przeznaczone są dla małżeństw.

3. Kiedy będą najbliższe rekolekcje?
Informacje o planowanych rekolekcjach umieszczone są w zakładce terminy.

4. Chcieliśmy się zapisać na rekolekcje, ale już nie ma miejsc. Co możemy z tym zrobić?
Dla każdych rekolekcji prowadzona jest lista rezerwowa. Zdarza się, że miejsca na rekolekcje zwalniają się w ostatniej chwili, co stwarza szansę uczestnictwa w nich oczekującym małżeństwom. Alternatywną dla wpisania się na listę rezerwową może być zapisanie się na kolejną edycję rekolekcji lub uczestnictwo w rekolekcjach prowadzonych przez inne ośrodki Spotkań Małżeńskich w Polsce. Informacje o planowanych rekolekcjach umieszczone są w zakładce terminy.

5. Czy można wracać na noc do domu?
Nie. Zalecane jest, aby małżeństwa cały czas rekolekcji spędziły w miejscu ich prowadzenia. Rekolekcje prowadzone są w formie wyjazdowej. Czas oddalenia od domu i codziennych trosk sprzyja dobremu przeżyciu rekolekcji.

6. Czy możemy przyjechać później/wyjechać wcześniej z rekolekcji?
Nie. Zalecane jest, aby małżeństwa brały udział w całym programie rekolekcji.

7. Czy możemy zabrać dziecko?
Nie. Program rekolekcji oraz sposób zakwaterowania nie stwarza możliwości przyjazdu na rekolekcje z dzieckiem.

8. Czy możemy zabrać zwierzę?
Nie. Program rekolekcji oraz sposób zakwaterowania nie stwarza możliwości przyjazdu na rekolekcje ze zwierzęciem domowym.

9. Czy na rekolekcjach będzie możliwość spowiedzi?
Tak. Rekolekcje prowadzone są wspólnie przez specjalnie przygotowanych kapłana i małżeństwa. W programie rekolekcji przewidziany jest czas na spowiedź (dobrowolną).

10. Jesteśmy aktualnie w separacji. Czy możemy przyjechać na rekolekcje?
Tak. Rekolekcje przeznaczone są zasadniczo dla wszystkich małżeństw sakramentalnych wyrażających chęć uczestnictwa w nich, także dla tych małżeństw przeżywających aktualnie kryzys.

11. Moja żona nie chodzi do Kościoła. Czy możemy przyjechać na rekolekcje?
Tak. Rekolekcje przeznaczone są zasadniczo dla wszystkich małżeństw wyrażających chęć uczestnictwa w nich, niezależnie od stopnia i sposobu przeżywania wiary.

12. Czy jest obowiązek mówienia o swoich prywatnych sprawach na forum grupy?
Nie. Program rekolekcji ukierunkowany jest na indywidualną pracę każdego małżeństwa. Żadne z małżeństw uczestniczących w rekolekcjach nie będzie proszone o dzielenie się swoimi prywatnymi spawami. Szacunek dla prywatności, anonimowości oraz intymności jest jednym z fundamentów programu rekolekcji.

13. Czy inni uczestnicy będą wiedzieć, że planujemy rozwód?
Nie. Szacunek dla prywatności, anonimowości oraz intymności jest jednym z fundamentów programu rekolekcji. Żadne informacje na temat małżeństw biorących udział w rekolekcjach nie będą ujawniane przez małżeństwa oraz kapłana prowadzących rekolekcje.

14. Jesteśmy bardzo zgodnym małżeństwem. Czy jest sens jechać na rekolekcje?
Tak. Program rekolekcji zbudowany jest z myślą o wszystkich małżeństwach, także tych zgodnych. Dla takich małżeństw przeżycie rekolekcji może stać się okazją do odnowienia i umocnienia wzajemnej miłości.

15. Jesteśmy małżeństwem niesakramentalnym. Czy możemy wziąć udział w rekolekcjach?
Tak, jeśli nie macie przeszkód do zawarcia związku sakramentalnego. Małżeństwa, które mają przeszkodę do zawarcia ślubu kościelnego zaproszone są do uczestnictwa w rekolekcjach dla małżeństw niesakramentalnych, prowadzone przez niektóre ośrodki. Informacje o rekolekcjach planowanych w innych ośrodkach, także o rekolekcjach dla małżeństw niesakramentalnych, umieszczone są w zakładce terminy oraz na stronie centralnej Spotkań Małżeńskich.