O rekolekcjach

Rekolekcje dla małżeństw są weekendowymi spotkaniami o charakterze warsztatów zamkniętych. Prowadzone są przez odpowiednio przygotowane pary małżeńskie oraz kapłana, których zadaniem jest wprowadzenie uczestników w tematykę rekolekcji oraz przygotowanie do pracy własnej.  Treścią rekolekcji jest dialog pomiędzy mężem a żoną, a celem – coraz lepsze poznanie się, zrozumienie i zbudowanie zaufania między nimi.

Małżonkom zapewniona jest pełna intymność – żadne prywatne sprawy nie są ujawniane na forum publicznym (dotyczy to także innych uczestników spotkań). Podczas rekolekcji małżeństwo ma szansę odświeżyć wzajemne uczucia, odnowić swoją jedność i na nowo zachwycić się swoim związkiem.

Program

Program spotkań oparty jest na wiedzy z zakresu psychologii komunikacji i teologii. Umożliwia autentyczne odkrycie na nowo swojego małżonka oraz siebie samego w duchu miłości, a tym samym uzdalnia do przezwyciężania pojawiających się w małżeństwie trudności.

Na rekolekcje może przyjechać każde małżeństwo, niezależnie od stażu małżeńskiego, wieku czy zaangażowania religijnego. Program spotkań jest odpowiedni zarówno dla małżonków żyjących w zgodzie, jak i tych, które przeżywają różnorodne problemy i często są już na etapie przygotowywania się do rozwodu.

Pogłębianiu więzi małżeńskiej na rekolekcjach sprzyja odpowiednie otoczenie. Rekolekcje prowadzone są w Domu Rekolekcyjnym. Każda para ma zapewniony własny pokój z łazienką. W wolnej chwili można skorzystać z atrakcyjnego terenu wokół ośrodka i wybrać się na romantyczny spacer, albo też pomodlić się w kaplicy. Dodatkowo na weekend małżeństwa przyjeżdżają bez dzieci, co jest dodatkową szansą na odkrycie na nowo swojego małżeństwa.

Informacje techniczne

Rekolekcyjny weekend zaczyna się w piątek kolacją o godzinie 18:00 (warto być chwilę wcześniej, aby spokojnie się rozpakować i odpocząć po podróży), a kończy w niedzielę ok. 15:30. Koszt uczestnictwa małżeństwa w rekolekcjach to aktualnie 600 zł (w tej cenie zawarty jest nocleg, posiłki, niezbędne materiały). W uzasadniony przypadkach istnieje możliwość dofinansowania, tak aby wysokość opłaty nie była przeszkodą w uczestnictwie.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj świadectwa małżeństw. Aktualne terminy rekolekcji  oraz szczegółowe informacje o zapisach i płatnościach znajdziesz tutaj.